Nové evropské legislativě jdeme naproti

Ve společnosti ATRIUM aktivně přistupujeme k nové legislativě v oblasti energetické náročnosti budov. Ve standardu nabízíme špičkový klimatický konstrukční systém DifuTech Clima Comfort a také technické vybavení domu, které umožňuje splnění současných náročných energetických norem.

Od 1. 1. 2022 začala platit zatím poslední legislativní úprava, která zásadně upravuje technické požadavky na výstavbu nových budov a s tímto spojenému udělování PENB (Průkazu energetické náročnosti budovy).

Budova, která musí splňovat aktuální požadavky, by měla optimálně propojit úsporný architektonicko-stavební koncept budovy, účinné technologie a maximální využití dostupných obnovitelných zdrojů.

Jsme připraveni!

Firma ATRIUM reaguje na legislativní změny již s několikaletým předstihem, a to zejména v oblasti posílení technologického standardního vybavení všech rodinných domů.

Kromě unikátní difuzně otevřené konstrukce Difutech® Clima Comfort zákazníci také ocení vysoce účinné tepelné čerpadlo Strateo pro vytápění a ohřev TUV a nově komínový systém Schiedel Absolut Parat, který je od roku 2022 také ve standardní dodávce každého domu firmy ATRIUM.

V souvislosti s energetickou náročností budovy je důležité připomenout, že kromě konstrukčních vlastností obálky domu a technologických prvků, hraje velkou roli také kompaktnost budov (čím jednodušší tvar domu a jeho půdorys, tím lepší) a také jejich optimální orientace na pozemku vůči světovým stranám.

Dřevostavba ATRIUM