Nová střešní okna DUO Velux

Vzorový dům získal více světla, prostoru i lepší výhledy díky novým střešním oknům typu DUO od firmy Velux.

Dílčí rekonstrukce se nemohou vyhýbat ani našim vzorovým domům, zvláště pokud jde o systémy a technologie, které učinily za bezmála dvě desetiletí notný posun kupředu. Tentokrát jde o střešní okna Velux, která máme v průhonickém domě nainstalována v podkroví. Dvojice střešních oken v dětském pokoji byla vyměněna za nový instalační set DUO, který přináší výrazný benefit v podobě zvětšení prostoru a optického odlehčení oken. Jedná se totiž o dvě sdružená střešní okna se zapuštěným středovým profilem, ubyla tedy výrazná hmota středové krokve. 

Jak je i z fotografií dobře patrné, byl to zásah, který dal místnosti více prostoru i světla.

Okna se dají otvírat i zavírat na dálku, dálkové ovládání mají i předokenní žaluzie. Okna lze otevřít i při stažených předokenních žaluziích, což oceníte za letních nocí. A víte, co je na nich opravdu cool? Když v takovém případě začne pršet, okna se sama zavřou! Může za to integrované čidlo reagující na vibrace žaluzie při dopadu dešťových kapek. Vnitřní stahovací roletka už je jen malá třešinka na obrovském dortu.

Demontáž, tesařskou výměnu a osazení nových oken provedla certifikovaná montážní firma během jednoho dne, pak přišli ke slovu naši montážní technici, aby dohotovili ostění ze sádrokartonu a nakonec byly ještě potřeba šikovné a precizní ruce pana malíře. 

Těm všem a v první řadě firmě Velux patří naše poděkování.

 

Na fotografiích níže dobře vidíte situaci před výměnou (vlevo) a po výměně.

Fotografie z průběhu prací:

   

Podívejte se na časosběrné video z průběhu výměny:

mp4-TLC00002