Den s architektem, 12. 2. 2022

V sobotu 12. února proběhla u nás ve vzorovém domě akce Den s architektem. O co šlo?

 

Chtěli jsme budoucím stavebníkům nabídnout nezávaznou konzultaci s odborníkem, který bude s to posoudit jejich plány na budoucí bydlení s přihlédnutím ke konkrétním okolnostem, které musí zájemce o dřevostavbu brát již od začátku v úvahu. Akce byla určena široké veřejnosti a byla samozřejmě zdarma. 

Hlavní slovo měl náš externí spolupracovník, Ing. arch. Jan Alex Řezáč, o jehož práci si můžete přečíst například zde

Začali jsme základními tématy:

  • Co je a co není vhodný pozemek pro dřevostavbu? 
  • Složitosti založení stavby, proč trváme na základové desce.
  • Orientace domu na pozemku s přihlédnutím k nové vyhlášce o energetické náročnosti budov.

Všichni příchozí už v průběhu úvodní části pokládali dotazy, kterými rozproudili zajímavou debatu. Každá výchozí stavební situace je jiná a vyžaduje individuální přístup, zároveň bylo pro všechny zajímavé dozvědět se, s čím se potýkají ostatní. 

Mnoho dotazů směřovalo k rozdílům mezi cihlovými domy a dřevostavbami. Ing. arch. Řezáč má zkušenosti s různými typy staveb a jeho kompetence se tu tedy plně uplatnily. 

Samozřejmě bylo možné projít si vzorový dům, seznámit se se skladbou stěn difuzně otevřené konstrukce a se specifiky dřevostaveb ATRIUM. 

K nahlédnutí byla i detailní projektová dokumentace od některých již dříve realizovaných staveb. Nadstandardně pečlivé zpracování projektů patří k chloubám naší firmy, víme, že je zárukou nekomplikovaného stavebního řízení a pozdějšího bezproblémového procesu stavby, neskýtá žádný prostor pro navyšování ceny při vybavování vnitřku stavby a naši klienti to velmi oceňují.

Na četné dotazy, zda neexistuje z akce záznam, který bychom poskytli k dodatečnému poslechu odpovídáme, že nešlo o přednášku, ale vše jsme pojali komorně, jako rozhovor nad individuálními plány příchozích, a záznam jsme ani neplánovali.

Den s architektem budeme jistě v budoucnu opakovat, a to nejen v Průhonicích, ale i jinde, například v Centru dřevostaveb v Brně. Pokud máte zájem se účastnit, napište nám na mail: dum.praha@atrium.cz. Vyrozumíme vás o termínu, nebo si můžete rovnou sjednat schůzku s naším zástupcem, který s vámi vaše plány probere individuálně.