Adventní doba u nás ve vzorovém domě

Pokud uvažujete o novém bydlení, přijďte se podívat do našeho vzorového domu v Průhonicích. Vykouzlili jsme tu předvánoční atmosféru a rádi vám ukážeme, jak se žije v dřevostavbě. Dýchá a voní dřevem. A víte, k čemu slouží adventní čas?

Adventní čas by měl ideálně sloužit k zastavení se, zvnitřnění, rozjímání. Naši předkové v dřívějších dobách skončili s pracemi na poli a uchylovali se k ručním pracím. Muži opravovali nářadí a ženy pletly, tkaly, draly peří. Dnešní doba však přináší do adventu spíše shon a stres, a vyčerpaní pak padneme u vánočního stolu.

Nemusí tomu však tak být. Nemusíme jít s davem nebo diktátem doby, ale můžeme si udělat adventní pohodu u zapálených svíček a teplého čaje. Domov je v tomto čase prostorem, který nám může poskytnout útulné místo pro odpočinek a relaxaci.

V adventním čase je mnoho svátků, které se slaví, například Barbora, kdy se trhají větvičky třešní do vázy, a čeká se, zda do Štědrého dne vykvetou. Svatý Mikuláš přináší ovoce a sladkosti především dětem a svatá Lucie je poselstvím přibývajícího světla, které začne dnem zimního slunovratu. Užijte si krásně tento čas.

adventní čas